Naszą działalność rozpoczęliśmy od współpracy z Konferencją Projektów Zespołowych Politechniki Wrocławskiej. Zaproponowane przez Fundację projekty zostały wybrane przez ambitnych studentów, którzy będą z nami współpracować w ramach poniższych zagadnień:
Domowy Asystent Technologii może pomóc rodzicom w zarządzaniu technologią w domu i monitorowaniu używania jej przez ich dzieci. Aplikacja może zawierać funkcje umożliwiające rodzicom ustawianie limitów czasu korzystania z różnych urządzeń, monitorowanie treści, które ich dzieci oglądają i zapewnianie bezpieczeństwa online. Aplikacja może również zawierać narzędzia do tworzenia planów wychowawczych i wspierania rodziców w nauczaniu dzieci umiejętności społecznych.
Projekt zakłada stworzenie skanera do preparatów biologicznych działający na zasadzie mikroskopu świetlnego w oparciu o technologię IoT oraz elementy v-slot. Zadaniem grupy realizującej projekt będzie skonstruowanie urządzenia z ruchomym stolikiem, źródłem światła oraz kamerą. Dodatkowo rozwiązanie powinno zakładać protokół komunikacyjny pozwalający na sterowanie urządzeniem oraz przesyłania informacji obrazowej do aplikacji, gdzie zostanie połączona w jeden spójny skan slajdu.
Projekt SmartMed to propozycja stworzenia telemedycznego systemu webowego wspomaganego sztuczną inteligencją. System zapewnia pacjentom i lekarzom łatwy dostęp do zdalnych usług medycznych, w tym rozmowy wideo i czat. System wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, aby przetworzyć dane pacjenta i wygenerować wyniki. W projekcie znajdzie się miejsce dla osób chcących rozwinąć swoje zainteresowania w tworzeniu aplikacji webowych i/lub mobilnych oraz uczenia maszynowego.
Celem projektu jest opracowanie aplikacji mobilnej do zbierania zsynchronizowanych sygnałów z czujników “wearable” firmy Polar: 1) opaski sportowej – czujnika EKG, 2) czujnika PPG , ewentualnie również 3) zegarka. Sprzęt firmy Polar pozwala na odczyt nie tylko standardowych wartości wykorzystywanych przez sportowców, takich jak puls (HR), czy jego zmienność (HRV), ale również na pomiar czasowych przebiegów tych sygnałów, np. pełnego sygnału EKG. Firma Polar zapewnia również wsparcie programowe (SDK) dla swoich urządzeń.
Projekt zakłada stworzenie aplikacji umożliwiającej rejestrowanie zdarzeń terapeutycznych podczas zajęć prowadzonych z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi ze spektrum autyzmu. Podstawowe funkcjonalności aplikacji zakładają: prowadzenie dzienniczka zajęć rewalidacyjnych i terapeutycznych; łatwa rejestracja zdarzeń dzięki wykorzystaniu słowników; wybieranie wartości wielkości (czas, ilości powtórzeń, masa, inne wielkości fizyczne) wybierane przy pomocy suwaków; dostęp dla wielu terapeutów (na podstawie uprawnień) do danych w celu uniknięcia równoległego stosowania technik terapeutycznych wpływających niekorzystnie na siebie; możliwość monitorowania i oceny wspólnych efektów terapeutycznych w zadanych kryteriach (ze słownika); tworzenie listy zaleceń (ćwiczeń) do realizacji przez rodziców/opiekunów; generowanie zanonimizowanych zestawień zbiorczych.